Çocukluktan Büyüklüğe Yolculuk

Doğubayazıtlı Şair ve Yazar Esra CAN’nın Kaleminden Çocukluktan Büyüklüğe Yolculuk Küçükken çamurla oynuyor ve zevk alıyorduk. Fakat zaman geçtikçe büyüdük veya yaşanmışlıklar nedeniyle olduğumuz yaştan, bir kaç yaş daha olgunlaştık! fakat zaman geçtikçe; aklımızdan büyük oyunlarla karşılaştık. Çocukken, oyun oynamak için zevk aldığımız çamurlara battik, her adım da çok daha zorlaştı ilerlemek. Ayakkabılarımız, sırtımızdaki yükler..

Çocukluktan Büyüklüğe Yolculuk
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Doğubayazıtlı Şair ve Yazar Esra CAN’nın Kaleminden Çocukluktan Büyüklüğe Yolculuk

Küçükken çamurla oynuyor ve zevk alıyorduk.

Fakat zaman geçtikçe büyüdük veya yaşanmışlıklar nedeniyle olduğumuz yaştan, bir kaç yaş daha olgunlaştık! fakat zaman geçtikçe; aklımızdan büyük oyunlarla karşılaştık.

Çocukken, oyun oynamak için zevk aldığımız çamurlara battik, her adım da çok daha zorlaştı ilerlemek. Ayakkabılarımız, sırtımızdaki yükler kadar ağırlaşmaya başladı; zorladıkça daha çok battik ve battikça düştük. Her düşüşte yüreğimiz de bedenlerimiz kadar yara aldı, geri dönmek mümkün değil, ilerlemek imkansızdı.

Peki ne yapmalıydik?

Düşündük ki; durup nefes almak veyahutta yüreğinde birikmiş iki damla suyu, gözlerden akıtmak güzel bir çözümün başlangıcı olabirdi.

Aradan dakikalar, saatler veyahutta aylar geçmiş olabilirdi; ayakkabıları çıkarıp, çıplak ayakla çamura meydan okunmalıydı, aynı yerde olmak büyük bir yıkıntı, fakat; ilerleyebilmek için, büyük akilları alt etmek için çözüm bulmuş olmak, bütün sıkıntılarının sana kâr kaldığı andı, ve tam olarak bu rahatlıkla başarmaktı.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın