Halk Oyunları İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı

Halk Oyunları İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı Ağrı Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından organize edilen Okul sporları ve Kulüpler arası Halk Oyunları İl Birinciliği yarışması yapıldı. Ağrı 2500 seyirci kapasiteli Spor Salonu’nda organize edilen halk oyunları yarışmasında ekipler 4 farklı kategoride birinci olabilmek için hünerlerini sergiledi. Müsabakalar öncesinde İdlib şehitleri..

Halk Oyunları İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Halk Oyunları İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı

Ağrı Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından organize edilen Okul sporları ve Kulüpler arası Halk Oyunları İl Birinciliği yarışması yapıldı.

Ağrı 2500 seyirci kapasiteli Spor Salonu’nda organize edilen halk oyunları yarışmasında ekipler 4 farklı kategoride birinci olabilmek için hünerlerini sergiledi.

Müsabakalar öncesinde İdlib şehitleri anısına Türk bayrakları ve “Başımız Sağolsun” pankartı ile sahaya çıkan halk oyunları ekipleri seyircilerden büyük takdir topladı.

Daha sonra İdlib şehitleri için 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde istiklal marşı okundu.

2500 kişilik Spor Salonunda gerçekleştirilen yarışmalara minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde İl genelinde 21 ekibin mücadele ettiği Halk Oyunları İl Birinciliği yarışmaları izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Halk Oyunları İl Birinciliği yarışlarını; Gençlik ve Spor İl Müdürü Cihan Demir, Spor Şube Müdürü Cemil Budak, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu üyesi Hüseyin Gülerin, Halk oyunları federasyonu il hakem temsilcisi Necip Çiçek ve çok sayıda vatandaş izledi.

Okul sporları ve Kulüpler arası Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışları sonunda dereceye giren ekiplerin kupa ve madalyaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Kulüplerde Dereceye Girenler
Miniklerde; 1.Atletik Spor Kulübü
Yıldızlarda; 1.Atletik Spor Kulübü
Büyüklerde; 1.Karaköse Sanat Kulübü

Okullarda Dereceye Girenler
Minikler Düzenlemelide
1.Selahaddin Eyyubi İlk Okulu / 2.İsmet Ömeroğlu ilkokulu
Minikler Düzenlemesiz; Doğubayazıt M.Akif Ersoy İlkokulu

Yıldızlar Düzenlemelide
1.Selahaddin Eyyubi Ortaokulu / 2.Selçuk Ortaokulu / 3.Eleşkirt YBO /4.M.Akif Ersoy Ortaokulu
Yıldızlar Düzenlemesizde; 1.Ozanlar YBO / 2. Doğubayazıt M.Akif Ersoy Ortaokulu

Gençler Düzenlemeli
1.Hamur Başsavcı İhsan Eroğlu Anadolu Kız Meslek Lisesi
2.Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi
3.Eleşkirt Sağlık Meslek Lisesi

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın