Milletvekili Çelebi’den Bakan Karaalioğlu’na 14 Maddelik Ağrı Talebi

Milletvekili Çelebi’den Bakan Karaalioğlu’na 14 Maddelik Ağrı Talebi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, telekonferans yöntemiyle görüştüğü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Ağrı’nın 14 maddelik talep ve projeleri iletti. Video konferansa AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’nin yanı sıra Ağrı Valisi Süleyman Elban, AK Parti Ağrı İl..

Milletvekili Çelebi’den Bakan Karaalioğlu’na 14 Maddelik Ağrı Talebi
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Milletvekili Çelebi’den Bakan Karaalioğlu’na 14 Maddelik Ağrı Talebi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, telekonferans yöntemiyle görüştüğü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Ağrı’nın 14 maddelik talep ve projeleri iletti.

Video konferansa AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’nin yanı sıra Ağrı Valisi Süleyman Elban, AK Parti Ağrı İl Başkanı Av. Abbas Aydın ve Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan da katıldı. Bakan Karaismailoğlu’na yeni görevinde başarılar dileyen Milletvekili Çelebi, eski Ulaştırma ve Altyapı Bakan M. Cahit Turhan’a Ağrı’ya yaptığı hizmetler dolayısı ile teşekkür etti.

SARICAN TÜNELİ VE ÇAĞRI MERKEZİ GÜNDEME GELDİ

Yapılan görüşmede Ağrı heyeti olarak ilin kalkınması için ne gerekiyorsa yaptıklarını ve bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini belirten Çelebi, “ Ağrı’da istihdamın artması için 1000 kişilik Çağrı Merkezi’nin kurulması, 2020 yılında yatırım programına alınan ve Bakanlıkça sözleşmesi yapılan Ağrı Terminal ve Hastane Önü Farklı Seviyeli Altgeçit ve Kavşağı projesinin ihalesinin yapılarak yaz mevsiminde çalışmaların başlatılması,Ağrı’ya yeni çevre yolunun yapılması, Ankara’dan Erzurum’un Horasan ilçesine kadar gelen Demiryolu ağının Doğubayazıt Gürbulak Sınır Kapısı üzerinden İran sınırına kadar uzatılması, Erzurum –Ağrı Sarıcan mevkiine, daha önce hükümetlerimiz tarafından söz verilen tünellerin yapılması, Hamur-Tutak arası yapılan duble yolun ihalesi yaklaşık 153 milyon liraya yapılmış olup, bundan sonraki ödeneklerin aksatılmadan gönderilerek yolun bir an önce bitirilmesi ve Kağızman-Tuzlaca ayrımı Ağrı (DAP) yolu kesimi yapım işi için ek bir ödenek çıkartılması gibi önemli konuları ilettik” dedi.

İL VE İLÇE ŞEHİR İÇİ ASFATLANACAK

İlimizde özellikle il merkezindeki ana yollar ile ilçe ve belde belediyelerdeki şehir merkezi yollarına sıcak asfalt yapılmasını da talep eden Çelebi, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ağrı ilinin Erzurum Karayolu Bölge Müdürlüğü üzerinden alınarak Ağrı’da Karayolları Bölge Müdürlüğünün kurulması ve Iğdır ile Muş illerinin bağlanması, Bursa ilinde yoğun şekilde Ağrılı vatandaşların yaşaması nedeniyle, özellikle yaz aylarında haftada 1 veya 2 kez olmak üzere Bursa-Ağrı arası uçak seferlerinin düzenlenmesi, Patnos-Malazgirt arasında yapımı devam eden yol ile Tutak-Karayazı yolunun ek ödenek çıkartılarak bir an önce tamamlanması, Patnos-Erciş yolu ile Patnos-Sarısu-Adilcevaz yollarına sıcak asfalt yapılması, Ağrı merkez, 7 ilçe ve 4 beldemizdeki bazı köy, mahalle ve mezralarda iletişimde sıkıntılar yaşanması nedeniyle sorun yaşanan yerlere baz istasyonu kurulmasını talep ettik.”

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın