Bakan Kurum, STK Temsilcileri İle Bir Araya Geldi

Bakan Kurum, STK Temsilcileri İle Bir Araya Geldi Bakan Kurun Ağrı Gençlik Merkezinde düzenlenen yemek organizasyonunda, Kentteki Sivil Toplum Kuruluşları ve Sivil toplum Kuruluş temsilcileri ile bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmasında Bakan Kurum, hendek olaylarında terör örgütü mensupları ve yandaşları tarafından Türkiye’nin birçok kentinde yapılan yıkıma değinerek:“ bu gün burada Ağrı’mızın sorunlarını ve bu..

Bakan Kurum, STK Temsilcileri İle Bir Araya Geldi
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Bakan Kurum, STK Temsilcileri İle Bir Araya Geldi

Bakan Kurun Ağrı Gençlik Merkezinde düzenlenen yemek organizasyonunda, Kentteki Sivil Toplum Kuruluşları ve Sivil toplum Kuruluş temsilcileri ile bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmasında Bakan Kurum, hendek olaylarında terör örgütü mensupları ve yandaşları tarafından Türkiye’nin birçok kentinde yapılan yıkıma değinerek:“ bu gün burada Ağrı’mızın sorunlarını ve bu sorunlara çözüm yollarını konuşmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.

Gittiğimiz her ilde, mevcut problemleri Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine uygun bir biçimde Valimiz, Belediye Başkanımız, meclis üyemiz ve vatandaşlarımızla birlikte olmak suretiyle, şehrin problemlerini, sorunlarını çözmeye gayret ediyoruz.

Bundan birkaç yıl önce biliyorsunuz terör örgütü ve siyasi uzantısı ülkemizin Doğu ve Güneydoğusunda hain tezgâhlar kurdu. Kaos planlarını devreye soktu ve çukur eylemlerine başladı. Maalesef o dönemde Ağrı’mızda Ağrı’mızın yaşam kalitesi de bu eylemlerden etkilendi. Çünkü çocuklarımızın o ter temiz yüreklerine zehir vererek, onların eline kalem vermek yerine silah tutuşturdular.

Yine Ağrı’mıza hizmet etmek yerine, Devletimizin gönderdiği paraları Kandil’in bir pusulasıyla dağa göndermek suretiyle şehrimize harcamadılar ve şehrin büyümesine ve gelişmesine engel oldular” ifadelerini kullandı.

Devamında 31 Mart Yerel Seçimlerinde Ağrı’da yüzde 56 oyla Ak Parti Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan’ın seçimi kazandığını hatırlatan Kurum, yapacakları çalışmalarla birlikte 2023 genel seçimlerinde bu yüzdeyi daha yukarılara taşıyarak, seçimlerde de daha başarılı olmayı amaçladıklarını ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum daha sonra Ağrı Belediye binasını ziyaret etti. Bu ziyaretin ardından Kurum, kentten ayrıldı.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın