Okullarda Yeterli ve Dengeli Beslenme Konulu Eğitimler Devam Ediyor

Okullarda Yeterli ve Dengeli Beslenme Konulu Eğitimler Devam Ediyor Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri tarafından Okullarda yeterli ve dengeli beslenme konulu eğitimler verilmeye devam ediyor. Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Tarafından Eğitim Programı kapsamında ilkokul çocuklarına; tüm besin gruplarının tüketilmesi alışkanlığının kazandırılması, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin..

Okullarda Yeterli ve Dengeli Beslenme Konulu Eğitimler Devam Ediyor
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Okullarda Yeterli ve Dengeli Beslenme Konulu Eğitimler Devam Ediyor

Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri tarafından Okullarda yeterli ve dengeli beslenme konulu eğitimler verilmeye devam ediyor.
Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Tarafından Eğitim Programı kapsamında ilkokul çocuklarına; tüm besin gruplarının tüketilmesi alışkanlığının kazandırılması, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanması amacıyla yeterli ve dengeli beslenme konulu eğitim düzenlenmiştir.

Eğitimde; et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, sebze ve meyveler ile tahıl grubunun yeterli ve dengeli beslenmedeki önemine vurgu yapılmıştır.

Yapılan Program kapsamında Alpaslan Ortaokulu’nda yaklaşık 40 öğrenciye eğitim verildi.

Ağrı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü; sağlıklı gelecek nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak için okullarda yeterli ve dengeli beslenme konulu eğitimler düzenlemeye devam edecektir.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın