Ekmek ve Ekmek Ürünleri Üreten İşletmelerde Koronavirüs Denetimi Yapıldı

Ekmek ve Ekmek Ürünleri Üreten İşletmelerde Koronavirüs Denetimi Yapıldı Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Ekmek ve Ekmek ürünleri üreten işletmelere Koronavirüs denetimi yapıldı. Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İl gıda güvenilirliği açısından tüketicinin korunmasını sağlamak amacıyla, gıdanın birincil üretiminden son tüketiciye arzına kadar, gıda hijyenine ilişkin genel kuralların kontrolünü eksiksiz yürütmektedir. Son günlerde..

Ekmek ve Ekmek Ürünleri Üreten İşletmelerde Koronavirüs Denetimi Yapıldı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Ekmek ve Ekmek Ürünleri Üreten İşletmelerde Koronavirüs Denetimi Yapıldı

Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Ekmek ve Ekmek ürünleri üreten işletmelere Koronavirüs denetimi yapıldı.

Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İl gıda güvenilirliği açısından tüketicinin korunmasını sağlamak amacıyla, gıdanın birincil üretiminden son tüketiciye arzına kadar, gıda hijyenine ilişkin genel kuralların kontrolünü eksiksiz yürütmektedir.

Son günlerde dünya da pek çok ülkede yaşanan yeni Koronavirüs hastalığı( Covid-19) kaynaklı olağanüstü durum, yeterli önlemi almakta geciken ülkelerde kayıpların artmasına neden olmuştur.

Bu nedenle ülkemizde benzeri olumsuzlukların yaşanmaması için gıdanın hazırlanması, sunumu ve servis edilmesi sırasında virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla hazırlanmış olan 14.03.2020 tarih ve 2020/4 sayılı genelgede belirtilen hususlara azami özen gösterilmesi gerekmektedir.

Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün 16.03.2020 tarihli yazısına istinaden Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Üreten işletmelerde alınacak teknik ve hijyenik önlemlere ilişkin olarak denetim ve kontroller yapılmaktadır.

Bu kapsamda Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Üreten işyerlerinde denetim ve kontrollerin sıklığı arttırılmıştır. İlimiz

genelindeki Ekmek ve Ekmek çeşitleri üreten 93 işletmenin denetim ve kontrolleri yapılmakta olup, ayrıca gerekli bilgilendirme afiş ve broşür dağıtımları devam etmektedir.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın