Ağrı’da Bakkal Ve Marketlerde Maske Eldiven İle Hijyen Denetimi Yapıldı

Ağrı’da Bakkal Ve Marketlerde Maske Eldiven İle Hijyen Denetimi Yapıldı ​koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın aldığı kararlar doğrultusunda il merkezindeki tüm bakkal, büfe ve marketlere yönelik denetimler sürdürülüyor. Hastalık tedbirleri kapsamında marketlerde uyulması gereken kurallar ile ilgili Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü ve Ağrı Belediyesi Zabıta..

Ağrı’da Bakkal Ve Marketlerde Maske Eldiven İle Hijyen Denetimi Yapıldı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Ağrı’da Bakkal Ve Marketlerde Maske Eldiven İle Hijyen Denetimi Yapıldı

​koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın aldığı kararlar doğrultusunda il merkezindeki tüm bakkal, büfe ve marketlere yönelik denetimler sürdürülüyor.

Hastalık tedbirleri kapsamında marketlerde uyulması gereken kurallar ile ilgili Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü ve Ağrı Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce ortaklaşa denetim ve kontroller gerçekleştirildi.

Söz konusu denetimlerde marketlerin maskesiz müşterileri içeriye almamaları, müşterilerin sosyal mesafe kuralına uymaları, marketlerin açılış kapanış saatlerinin genelgede belirlenen saatler arasında olması gerektiği, marketteki müşteri sayısının 10 metrekareye 1 kişi olacak şekilde belirlenmesi ve market içerisinde yoğunluğun önüne geçilmesi hususlarında market çalışanları uyarıldı.

Ayrıca market çalışanlarına sosyal mesafe kuralının önemi hakkında bilgilendirmeler yaoılarak, asgari teknik ve hijyenik şartların sağlanması yönünde uyarılarda bulunuldu. Koronavirüs(covid-19) Hastalığı tedbirleri kapsamında denetim, bilgilendirme ve kontroller devam edecektir.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın