Ağrı’da Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Ağrı’da Gerçeği Aratmayan Tatbikat Ağrı’da Afet ve Acil Durum (AFAD), Ağrı Devlet Hastanesi, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Ağrı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından yangın ve deprem tatbikatı yapıldı Ağrı Devlet Hastanesi bahçesinde gerçekleştirilen tatbikatta senaryoya göre Ağrı Devlet Hastanesinin 4. katında mahsur kalan yaralıyı İtfaiye ekipleri, binanın dış cephesinden sarkıttıkları halatlar ve sedye yardımıyla kurtardı…

Ağrı’da Gerçeği Aratmayan Tatbikat
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Ağrı’da Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Ağrı’da Afet ve Acil Durum (AFAD), Ağrı Devlet Hastanesi, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Ağrı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından yangın ve deprem tatbikatı yapıldı

Ağrı Devlet Hastanesi bahçesinde gerçekleştirilen tatbikatta senaryoya göre Ağrı Devlet Hastanesinin 4. katında mahsur kalan yaralıyı İtfaiye ekipleri, binanın dış cephesinden sarkıttıkları halatlar ve sedye yardımıyla kurtardı.

Ayrıca senaryo gereği yangın ve deprem esnasında enkaz altında kalan kişilerin AFAD ve UMKE ekiplerinin çalışmalarıyla kurtarılırken, oluşan yangında İtfaiye ekiplerince başarıyla söndürüldü. Yapılan tatbikat esnasında yaralıları kurtarma çalışmalarına İl Jandarma ekipleri de dedektör köpeklerlerle destek verdi.

Başarıyla gerçekleştirilen tatbikat sonrası açıklama yapan Ağrı AFAD Müdürü Necati Oruk:“ Tatbikatta senaryo gereği ilimizde 6.8 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş. Meydana gelen depremde hastane binamızın bir bloğunda yıkılma olmuş. Bununla beraber bina da mahsur kalan insanlar ve enkaz altında kalanlar olmuş. Burada AFAD olarak, belediyemiz itfaiye ekipleri, Milli Eğitim gönüllüleri, İl Jandarma ekipleri ve UMKE ekiplerimizle birlikte sahada arama kurtarma çalışması yaptık. Tatbikatımız sorunsuz bir şekilde tamamlandı” dedi.

Ağrı Belediyesi İtfaiye Müdürü Akın Karaman İse tatbikatla ilgili olarak:“ Biz her yıl kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte bu tatbikatı gerçekleştiriyoruz. Bu tatbikatlarımızı genelde halkımızı bilinçlendirmek ve her daim olaylara karşı hazırlıklı olmak amacıyla yapıyoruz. Bu günde özellikle bu tarz olaylarda yoğun olan yerlerin başında gelen hastaneyi seçtik. Hastanemizde acil kurtarma, yangın, dumandan etkilenme, gaz ile ilgili kaçak var mı? Diye doğal gaz şirketinden arkadaşlar, AFAD, UMKE, Emniyet ve Jandarmamızdan ekiplerle birlikte tatbikatımızı gerçekleştirdik. Rabbim tabiî ki böyle olayları göstermesin inşallah. Biz dediğim gibi her zaman hazır olmak için gerçekleştirdik tatbikatımızı ve hazır olduğumuzu da gördük.” İfadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen tatbikatı Ağrı Vali Yardımcısı Ömer Faruk Tuncer’de takip etti.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın