Ağrı’da “Anjiyo Ünitesi” Hizmete Açıldı

Ağrı’da “Anjiyo Ünitesi” Hizmete Açıldı Ağrı’da yıllardır beklenen Anjiyo Ünitesi Ağrı Devlet Hastanesi’nde hizmet vermeye başladı. AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı Devlet Hastanesi’ne kurulacak olan Anjiyo Ünitesinde, İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nin Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Uğur Koçoğulları ile incelemelerde bulundu. Milletvekili Çelebi, Anjiyo Ünitesi’nin yarından..

Ağrı’da “Anjiyo Ünitesi” Hizmete Açıldı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Ağrı’da “Anjiyo Ünitesi” Hizmete Açıldı

Ağrı’da yıllardır beklenen Anjiyo Ünitesi Ağrı Devlet Hastanesi’nde hizmet vermeye başladı.

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı Devlet Hastanesi’ne kurulacak olan Anjiyo Ünitesinde, İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nin Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Uğur Koçoğulları ile incelemelerde bulundu.

Milletvekili Çelebi, Anjiyo Ünitesi’nin yarından itibaren faaliyete geçeceğini, 15 Kasım’dan sonra da tam kapasiteyle çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Türkiye’nin göğüs, kalp ve damar hastalıkları alanında en iyi hastanelerinden biri olan İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nin Ağrılı Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Uğur Koçoğulları, Milletvekili Ekrem Çelebi’nin davetlisi olarak Ağrı’ya geldi. Ağrı Devlet Hastanesi’nde yapımı devam eden Anjiyo Ünitesi ile ilgili yapılan hazırlıkları yerinde inceleyen ikili, Hastane Başhekimi Op. Dr. Coşkun Daharlı’dan bilgi aldı.

1 YILDA AĞRI’YA YAPILAN SAĞLIK YATIRIMLARI

Ağrı’nın büyük bir ihtiyacının giderileceğini belirten AK Parti Ağrı Milletvekili Çelebi, kente 24 Haziran 2018 yılından itibaren yapılan sağlık hizmetlerini şöyle sıraladı:

temel sorunlarından biri, 24 Haziran’dan sonra söylediğimiz tek şey özellikle anjiyo ünitesi sıkıntısı. Bizim 56 bin metrekare kapalı alana sahip hastanemiz var. 24 Haziran’dan bu yana özellikle Ağrı Devlet Hastanemizde 2 seviye erişkin yoğun bakım servisi 8 yataktan 10 yatağa çıkarılıp, tescili yapıldı. 3. Basamak 9 yataklı erişkin yoğun bakım hizmete girdi. Böylece toplamda 19 yataklı 2. ve 3. basamak erişkin yoğun bakımımız hizmet vermektedir. 1. Basamak Koroner Yoğun Bakım 2. Basamağa çevrilerek 4 yataktan 5 yatağa çevrildi. Tescili yapılıp hizmet vermeye başladı. Yine Ağrı Devlet Hastanemizde 1. Basamak Yeni Doğan yoğun bakım 9+1 yataklı tescillendi ve hizmete açıldı. Mevcut 10 yataklı 2. Basamak Yeni Doğan yoğun bakım tescili yenilendi. 3. Basamak Yeni Doğan yoğun bakım 8+1 yatak olarak kuruldu ve tescillendi. 1. Basamak Yeni Doğan yoğun bakım 9+1 yataklı tescillendi ve hizmete açıldı. Mevcut 10 yataklı 2. Basamak Yeni Doğan yoğun bakım tescili yenilendi. 3. Basamak Yeni Doğan yoğun bakım 8+1 yatak olarak kuruldu ve tescillendi. TRSM aktif hale getirildi. 2019 yılında kimyasal tedavi ünitesi kuruldu ve hizmet vermeye başladı Acil servise yanık ünitesi, Obezite Merkezi, 10 yataklı Palyatif Merkezi, Kardiyoloji Branşı 3. Poliklinik, Dâhiliye Branşı 3. Poliklinik, Çocuk Hastalıkları Branşı 5. Poliklinik, Kadın Doğum Branşı 3. Poliklinik, lokal biyopsi odası ve Anne Oteli açıldı. Hastanemizde Endoskopi (Gastroenteroloji) ünitesi yenilendi, Transfüzyon merkezi aktif hale getirildi, acil servis laboratuvarı, diyabet okulu, gebe bilgilendirme ve emzirme okulları kuruldu. Bunlarla birlikte 200 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesini de ilimize kazandırmayı hedefliyoruz.”

ANJİYO ÜNİTESİ FAALİYETE GEÇİYOR

Milletvekili Çelebi, Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca ile birçok görüşme yaptıklarını belirterek, “Sayın Bakanımıza ilimize gösterdiği ilgi dolayısıyla teşekkürlerimizi iletiyoruz. Görüşmelerde en son noktamız şu oldu; ilimizle ilgili iki tane MR cihazı ile ilgili ihaleye çıkılıyor. Bugün de Anjiyo Ünitesi için hemşehrimiz olan İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nin Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Uğur Koçoğulları ile son hazırlıkları yerinde inceledik. Allah’tan bir sıkıntı olmazsa, yarından itibaren küçük çaplı anjiyo yapmaya başlayacağız. 15 Kasım itibariyle de Anjiyo Ünitemiz tam kapasiteyle çalışmaya devam edecek” diye konuştu.

İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden haftalık ve 15 günlük periyotlarda doktor desteği sağlanacağını sözlerine ekleyen Çelebi, “Ağrı’nın büyük bir sorununu daha çözmüş olduk, tüm ilimize ve halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın