Hamur’da İlkokul Çocuklarına Tiyatro Gösterimi Yapıldı

Hamur’da İlkokul Çocuklarına Tiyatro Gösterimi Yapıldı Hamur ilçe merkezi ve köylerinde eğitim gören ilkokul çağındaki 1000 öğrenciye “Bilge Tavşan” adlı tiyatro gösterimi yapıldı. Teknoloji bağımlılığına karşı kitap okumayı, büyüklere saygıyı, şefkat ve merhameti öneren çocukların mekanikleşmesine karşı insani değerleri ön plana çıkaran, orman ve hayvan sevgisini aşılayan tiyatro, büyük beğeni topladı. Hamur Çok Programlı Anadolu..

Hamur’da İlkokul Çocuklarına Tiyatro Gösterimi Yapıldı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Hamur’da İlkokul Çocuklarına Tiyatro Gösterimi Yapıldı

Hamur ilçe merkezi ve köylerinde eğitim gören ilkokul çağındaki 1000 öğrenciye “Bilge Tavşan” adlı tiyatro gösterimi yapıldı.

Teknoloji bağımlılığına karşı kitap okumayı, büyüklere saygıyı, şefkat ve merhameti öneren çocukların mekanikleşmesine karşı insani değerleri ön plana çıkaran, orman ve hayvan sevgisini aşılayan tiyatro, büyük beğeni topladı.

Hamur Çok Programlı Anadolu Lisesi salonunda 4 seans halinde yapılan tiyatro gösterimini köylerden de öğrenciler taşınarak getirilip hayatlarında ilk defa tiyatro izleme imkanı sağlandı.

Tiyatroyu şube müdürü İsmail Tanrıverdi ile birlikte izleyen İlçe Millî Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, tiyatroyu çok beğendiğini, tiyatrocuların çocukları güldürürken çok güzel mesajlar verdiklerini belirtip onları tebrik ederken, tiyatro ekibinin ilçeye getirilmesini sağlayan, onları finanse eden, öğrencilerin taşınma masraflarını karşılayan ilçe Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer’e teşekkür etti.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın