3. Uluslararası Ahmed-i Hani Sempozyumu Yapılacak

3. Uluslararası Ahmed-i Hani Sempozyumu Yapılacak ‘İslam Bilim ve Kültür Tarihçisi Olarak Prof. Dr. Fuat Sezgin’ temalı ‘3. Uluslararası Ahmed-i Hani Sempozyumu’, 5-6 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Ağrı Valiliği’nin organize ettiği Ahmed-i Hani şenlikleri kapsamında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi tarafından düzenlenen uluslararası sempozyumda, birçok ülkeden 80 bilim insanı bildiri sunacaktır. Sempozyumun ilk günü olan..

3. Uluslararası Ahmed-i Hani Sempozyumu Yapılacak
Yazar : Tarih : Yorum Yap

3. Uluslararası Ahmed-i Hani Sempozyumu Yapılacak


‘İslam Bilim ve Kültür Tarihçisi Olarak Prof. Dr. Fuat Sezgin’ temalı ‘3. Uluslararası Ahmed-i Hani Sempozyumu’, 5-6 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Ağrı Valiliği’nin organize ettiği Ahmed-i Hani şenlikleri kapsamında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi tarafından düzenlenen uluslararası sempozyumda, birçok ülkeden 80 bilim insanı bildiri sunacaktır. Sempozyumun ilk günü olan 5 Ekim’de açılış töreni ve bildiri sunumları Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde yapılacaktır.

Sempozyumun ikinci günü, 6 Ekim’de merkezi yerleşkedeki Kültür ve Kongre Merkezinde devam edecektir.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, sempozyum ile ülkemizin önemli bir değeri olan Prof. Dr. Fuat Sezgin’in sanat, edebiyat, felsefe, İslam bilim, tarih ve kültür alanlarındaki çalışmalarının tartışılacağı bir ortamın oluşturulacağını belirtti.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın