Meyvecilik Projesi Kapsamında Çiftçiler’e Gezi Düzenlendi

Meyvecilik Projesi Kapsamında Çiftçiler’e Gezi Düzenlendi Meyvecilik Projesi Kapsamında Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli, Kapama Meyve Bahçesi sahibi 10 örnek çiftçi ile 15-18 Ekim 2019 tarihleri arasında Erzincan, Tokat ve Amasya illerinde Kurumumuz tarafından düzenlenen teknik geziye katıldı. Gezide modern meyve bahçeleri, soğuk hava depoları, paketleme tesisleri, meyvecilik enstitüsü ve damızlık fidan..

Meyvecilik Projesi Kapsamında Çiftçiler’e Gezi Düzenlendi
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Meyvecilik Projesi Kapsamında Çiftçiler’e Gezi Düzenlendi

Meyvecilik Projesi Kapsamında Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli, Kapama Meyve Bahçesi sahibi 10 örnek çiftçi ile 15-18 Ekim 2019 tarihleri arasında Erzincan, Tokat ve Amasya illerinde Kurumumuz tarafından düzenlenen teknik geziye katıldı.

Gezide modern meyve bahçeleri, soğuk hava depoları, paketleme tesisleri, meyvecilik enstitüsü ve damızlık fidan üretim bahçeleri incelenerek; bahçe sahipleri, ziraat mühendisleri ve enstitüdeki hocaları ile görüşmeler yapıldı.

Örnek çiftçiler modern meyve yetiştiriciliği hakkında teorik ve uygulamalı eğitimler alarak yapılan üretimi yerinde görme imkânı buldular.

Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürü Kenen ENGİN, ‘Bizleri misafir eden değerli Erzincan Bahçe Kültürleri Enstitü Müdürüne, Erzincan, Tokat ve Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlerine, İlgili Şube Müdürlerine, Enstitüdeki değerli hocalara ve teknik personele ilgilerinden dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın