Girişimci Kadın Çiftçi Özel Ödül Ağrı’ya Verildi

Girişimci Kadın Çiftçi Özel Ödül Ağrı’ya Verildi “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” kapsamında 2019 yılının girişimci kadın çiftçi ödülleri, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin iştirakıyla Ankara’da düzenlenen törende sahiplerini buldu. Törende konuşan Sayın Bakanımız Pakdemirli, öncelikle Barış Pınarı Harekâtı kapsamında ABD ile varılan müzakereye değindi. Cumhurbaşkanımızın kararlılığı ve kahraman ordumuzun üstün başarıları..

Girişimci Kadın Çiftçi Özel Ödül Ağrı’ya Verildi
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Girişimci Kadın Çiftçi Özel Ödül Ağrı’ya Verildi

“Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” kapsamında 2019 yılının girişimci kadın çiftçi ödülleri, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin iştirakıyla Ankara’da düzenlenen törende sahiplerini buldu.

Törende konuşan Sayın Bakanımız Pakdemirli, öncelikle Barış Pınarı Harekâtı kapsamında ABD ile varılan müzakereye değindi.

Cumhurbaşkanımızın kararlılığı ve kahraman ordumuzun üstün başarıları sayesinde önemli bir mesafe kaydettik diyen Pakdemirli; ”10 gün önce sınır ötesinde başlattığımız harekât, ordumuzun azim ve kabiliyeti sayesinde önemli bir diplomasi başarısını beraberinde getirmiştir! Evet, dün; Amerika ile anlaşmaya vardık ve istediğimizi aldık! Harekât durmadı, yalnızca ara verildi! Bu meyanda biz, 120 saat içerisinde şartların sağlanmasını umuyor ve bekliyoruz! Bu sayede halkımızın güçlü iradesi kazandı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliği kazandı, kahraman Mehmetçiğin cesareti kazandı, Türkiye Kazandı” diyerek sözlerine devam eden Sayın Pakdemirli, kadınların her alanda olduğu gibi, tarımdaki yerinin de oldukça önemli olduğunu vurgulayarak, ”Kadınlar olmasa, biz kendimize, “tarım ülkesiyiz” diyebilir miydik acaba? Yahut kadınlar üretmese, şehirli aç kalmaz mıydı mesela? Veya “bir et nasıl aş olur”, “bir ot nasıl keş olur” düşünebilir miydik acaba? Evet, işte biz bugün tarım diyorsak, hayvancılık diyorsak, gıda diyorsak; bunların kadın elinden çıktığını da biliyoruz demektir! Kadınlarımız, “tarladan sofraya, çiftlikten çatala” kadar, tarımsal üretimin her aşamasında, çok önemli işlevler yüklenmektedir! Yani “toprak ana”nın bereketi, “analarımızın” eliyle katmerlenmekte, bereketine bereket katmaktadır!’ dedi.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın