Eleşkirtte Yaban Domuzu Avı Gerçekleşti

Eleşkirtte Yaban Domuzu Avı Gerçekleşti Eleşkirt Yücekapı Beldesi, Dolutaş, Süzgeçli, Körpeçayır, Uludal ve Ergözü köylerinde çiftçilerimizden gelen yoğun yaban domuzunun sebep olduğu ürün zararı şikayetleri neticesinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi tarafından 28.09.2019 cumartesi günü yaban domuzu sürek avı düzenlendi. Sürek avı; Tarım ve Orman Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğüne..

Eleşkirtte Yaban Domuzu Avı Gerçekleşti
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Eleşkirtte Yaban Domuzu Avı Gerçekleşti

Eleşkirt Yücekapı Beldesi, Dolutaş, Süzgeçli, Körpeçayır, Uludal ve Ergözü köylerinde çiftçilerimizden gelen yoğun yaban domuzunun sebep olduğu ürün zararı şikayetleri neticesinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi tarafından 28.09.2019 cumartesi günü yaban domuzu sürek avı düzenlendi.

Sürek avı; Tarım ve Orman Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğüne bağlı Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Eleşkirt İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ortaklığı ile yapıldı. Yaban domuzu mücadelesi uzman avcılarımız tarafından başarı ile gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen ava ile ilgili İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Engin; Avcılarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederek, yağlık ayçiçeği ve silajlık mısır ekili alanlarda yaban domuzu zararına karşı sürek avlarına ekim-kasım aylarında da devam edileceğini belirtti.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın