DOLMUŞ KRİZİ ÇÖZÜLDÜ

DOLMUŞ KRİZİ ÇÖZÜLDÜ Yaklaşık 2 aydır Ağrı’da devam eden dolmuş krizi nihayet bu gece sona erdi. Ağrı Belediyesi ve şehir içi taşımacılığı yapan dolmuş sahipleri ile anlaşmaya varıldı. Ağrı Ticaret Odası Başkanı Saim Alpaslan, hat sahipleri tarafından yetkilendirilen Şoförler Odası Başkanı Cezmi Alpaslan Belediye Başkanı Savcı Sayan’la yaptıkları görüşmede uzlaşmaya varıldı. Daha önce belediye tarafından..

DOLMUŞ KRİZİ ÇÖZÜLDÜ
Yazar : Tarih : Yorum Yap

DOLMUŞ KRİZİ ÇÖZÜLDÜ

Yaklaşık 2 aydır Ağrı’da devam eden dolmuş krizi nihayet bu gece sona erdi.

Ağrı Belediyesi ve şehir içi taşımacılığı yapan dolmuş sahipleri ile anlaşmaya varıldı.

Ağrı Ticaret Odası Başkanı Saim Alpaslan, hat sahipleri tarafından yetkilendirilen Şoförler Odası Başkanı Cezmi Alpaslan Belediye Başkanı Savcı Sayan’la yaptıkları görüşmede uzlaşmaya varıldı.

Daha önce belediye tarafından şehir içi taşımacılığı için kiraya verilen hatlar belediye ye devredildi, bundan sonra bütün şehir içi taşımacılığı Ağrı Belediyesi tarafından yapılacak.

Başkan Savcı sayan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Biz esnafımızla anlaştık, bundan sonra bütün taşımacılık Ağrı belediyesi tarafından yapılacaktır,aramızda ki bütün problemler çözüldü, bu günden itibaren kendi araçlarını hatlardan çektiler, haklarını bize devrettiler, bizde onlara gereken hat ücretlerini vereceğimizi taahhüt ettik,hat sahiplerine 410 dörtyüz on bin lira ödenecektir, böylelikle bütün haklarını belediyeye devretmiş oldular.

Ödemenin hangi koşullarda ne zaman yapılacağına dair ilgi verilmezken iki tarafından karşılıklı olarak sözleşmeyi imzaladığı kamuoyu ile paylaşıldı.

Yarından itibaren taşıma işlemleri yalnızca Ağrı Belediyesine ait araçlar ile devam edilecek.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın