Doğubayazıt’ta Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

Doğubayazıt’ta Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor AKSA Doğalgaz çalışmalının ardından bozulan yolları belediye kış gelmeden asfaltlama çalışmaları ile tamamlamaya çalışıyor… Asfaltlama çalışmaları ilçenin ana caddelerinden yapılıyor. Belediye yetkililerinden yapılan açıklamada, “AKSA doğalgazın çalışmalarda açtıkları hatların oluşturduğu çukurların üzerine konan toprağın belli süre içersinde oturması gerekir. Yani toprağın sıkışması gerekir. Aksi taktirde bunun üzerine dökülecek asfalt zamanla..

Doğubayazıt’ta Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Doğubayazıt’ta Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

AKSA Doğalgaz çalışmalının ardından bozulan yolları belediye kış gelmeden asfaltlama çalışmaları ile tamamlamaya çalışıyor…

Asfaltlama çalışmaları ilçenin ana caddelerinden yapılıyor. Belediye yetkililerinden yapılan açıklamada, “AKSA doğalgazın çalışmalarda açtıkları hatların oluşturduğu çukurların üzerine konan toprağın belli süre içersinde oturması gerekir. Yani toprağın sıkışması gerekir. Aksi taktirde bunun üzerine dökülecek asfalt zamanla çöker, eskisinden daha kullanılmaz olur. İkincil olarak doğalgaz çalışmalarında gerekli yapım ve işleyişte testler aralıkla yapılması bir zaruriyettir.” dediler.

AKSA Doğalgaz Firması tarafından hat döşeme ve hat test işleminin bittiği yerlerde bozulan yolların onarım, asfalt yama çalışmaları aralıksız devam edeceği de alınan bilgiler arasında.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın