DAP İşletmeleri İle Süt Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

DAP İşletmeleri İle Süt Değerlendirme Toplantısı Yapıldı Ağrı’da 2014-2020 yılları arasında, GAP, DAP, KOP ve DOKAP Projeleri Kapsamındaki İllerde Hayvancılık Yatırımların Desteklenmesi Projesi kapsamında tamamlanan ahır inşaatlarının sahipleri ile ürettikleri sütlerin değerlendirilmesi konusunda toplantı yapıldı. Toplantı da ilimiz hayvancılığının mevcut durumunun yanında yatırımcıların günlük ürettikleri sütlerin değerlendirilmesi ve ilimiz için daha fazla katma değer oluşturulması..

DAP İşletmeleri İle Süt Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

DAP İşletmeleri İle Süt Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Ağrı’da 2014-2020 yılları arasında, GAP, DAP, KOP ve DOKAP Projeleri Kapsamındaki İllerde Hayvancılık Yatırımların Desteklenmesi Projesi kapsamında tamamlanan ahır inşaatlarının sahipleri ile ürettikleri sütlerin değerlendirilmesi konusunda toplantı yapıldı.

Toplantı da ilimiz hayvancılığının mevcut durumunun yanında yatırımcıların günlük ürettikleri sütlerin değerlendirilmesi ve ilimiz için daha fazla katma değer oluşturulması üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya katılan Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan ENGİN yaptığı açıklamada; “İlimiz genelinde 382 bin ton süt üretilmekte. Bundan sonra ki süreçte sizlerin katkısı ile Ağrı’ya ait, Ağrı’ya has süt ürünleri üretmek kaydıyla hem yetiştiricimize, üreticimize hem de ilimize katma değer oluşturacak bir çalışma yapmak istiyoruz.

Bu anlamda güzel bir başlangıçla hayvancılığa dayalı sanayinin oluşmasının önünün açılmasını ve ilimizin bu konuda marka il olmasını hedefliyoruz” dedi.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın