Beşir Derneğinden İdlib’e 2 Tır Yardım

Beşir Derneğinden İdlib’e 2 Tır Yardım Ağrı Beşir Derneği İdlib’e 2 Tır Yardım malzemesi yolladı. Ağri Beşir derneği Başkanı Umut Oğur yaptığı açıklamada; Beşir Derneği, yıllardır süren savaş nedeniyle temel gereksinimlerini karşılayamayan Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımlarına devam ediyor. Kilis ve Cerablus’ta bulunan günlük 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarıyla ve 30 bin kişilik..

Beşir Derneğinden İdlib’e 2 Tır Yardım
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Beşir Derneğinden İdlib’e 2 Tır Yardım

Ağrı Beşir Derneği İdlib’e 2 Tır Yardım malzemesi yolladı.

Ağri Beşir derneği Başkanı Umut Oğur yaptığı açıklamada; Beşir Derneği, yıllardır süren savaş nedeniyle temel gereksinimlerini karşılayamayan Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımlarına devam ediyor. Kilis ve Cerablus’ta bulunan günlük 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarıyla ve 30 bin kişilik sıcak yemek üretme kapasiteli aşevleriyle Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekatları ile terörden arındırılan bölgelerdeki mazlumlar için her gün sıcak yemek ve ekmek ikramlarına devam eden Beşir Derneği, savaşın ilk günlerinden bu yana bölgeye yardım TIR’ları gönderiyor. Son Olarak İdlib’te yaşanan insanlık dramına sessiz kalamayan dernek yetkilileri, bağışçı ve gönüllülerin destekleri ile kanayan yaralara merhem olmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Beşir Derneği Ağrı Temsilciliği tarafından malzeme yüklenen ve içinde battaniye, giysi temizlik malzemesi ve yakacak ürünler olan 2 adet insani yardım tırı’ Ağrıdan dualarla uğurlandı . Suriye’de , iç savaş nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan İdlibli kardeşlerimizin yaralarını bir nebze olsun sarmak için yola koyuldu.

Beşir Derneği, bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile gönüller yapmaya devam edecek.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın