Ağrılı Çiftçilere Tohum Desteği Verilmeye Başlandı

Ağrılı Çiftçilere Tohum Desteği Verilmeye Başlandı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını dolayısıyla tarımsal üretimde sürdürülebilirliğin, gıda arz ve güvenliğinin sağlanması amacıyla bitkisel üretim projesi hazırlandı. Bu kapsamda Ağrı’da yüzde 75’i hibe verilen arpa tohumu desteğinin dağıtımına başlandı. İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Engin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Bakanımızın talimatlarıyla bitkisel üretimi geliştirme..

Ağrılı Çiftçilere Tohum Desteği Verilmeye Başlandı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Ağrılı Çiftçilere Tohum Desteği Verilmeye Başlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını dolayısıyla tarımsal üretimde sürdürülebilirliğin, gıda arz ve güvenliğinin sağlanması amacıyla bitkisel üretim projesi hazırlandı.

Bu kapsamda Ağrı’da yüzde 75’i hibe verilen arpa tohumu desteğinin dağıtımına başlandı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Engin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Bakanımızın talimatlarıyla bitkisel üretimi geliştirme projesi kapsamında bugün çiftlerimize yüzde 75’i hibe arpa tohumu dağıtıyoruz. Bununla Ağrı’da yeni alanlar oluşturmak niyetindeyiz. Özellikle hayvancılığın çok yoğun olduğu ilçemizde hayvansal üretimin girdisi amacıyla kullanılacak arpa miktarını arttıracağız.

Toplamda 18 bin dekar alan için arpa tohumu dağıtacağız. Bugün itibariyle başladık, iki gün içerisinde bütün çiftçilerimizin eline ulaştıracağız.

Ağrılı çiftçilerimiz adına Sayın Bakanımıza teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Çiftçilerimize de hayırlı uğurlu olsun “ dedi.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın