Ağrı’da Jeotermal Su Bulunan Alana Yapılan Köprü Açıldı

Ağrı’da Jeotermal Su Bulunan Alana Yapılan Köprü Açıldı Ağrı da geçtiğimiz yıl 48 derece sıcaklıkta su bulunan ve fizik tedavi hastanesi yapılacak olan alana yapılan köprü bugün faliyete geçti. Ağrı Valiliğince, İl Özel İdaresine ait olan ve Ağrı-Van kara yolu üzerinde Ahmed-i Hani Havalimanı karşısında yer alan bölgede geçen yıl yapılan sondaj çalışmalarında 48 derece..

Ağrı’da Jeotermal Su Bulunan Alana Yapılan Köprü Açıldı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Ağrı’da Jeotermal Su Bulunan Alana Yapılan Köprü Açıldı

Ağrı da geçtiğimiz yıl 48 derece sıcaklıkta su bulunan ve fizik tedavi hastanesi yapılacak olan alana yapılan köprü bugün faliyete geçti.

Ağrı Valiliğince, İl Özel İdaresine ait olan ve Ağrı-Van kara yolu üzerinde Ahmed-i Hani Havalimanı karşısında yer alan bölgede geçen yıl yapılan sondaj çalışmalarında 48 derece sıcaklıkta jeotermal kaynağa ulaşılmasının ardından, alanda yapılması planlanan 50 yataklı fizik tedavi hastanesi ile otellerin ulaşımı için köprü inşa edildi.

Kenti termal turizmde adından söz ettirecek proje kapsamında yapılan 142 metre uzunluğundaki köprü tamamlanarak açılışı gerçekleştirildi.

İl Müftüsü Tandoğan Topçu’nun dua etmesi ve kurban kesilmesinin ardından Vali Süleyman Elban ile il protokolü kurdele keserek, kenti termal turizme bağlayacak köprüyü hizmete açtı.

Vali Süleyman Elban, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl jeotermal alanda yaptıkları çalışmada 1280 metrede 48 derece sıcaklıkta su bulduklarını hatırlattı.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın