Ağrı’da Arıcılık Kursu Başlıyor

Ağrı’da Arıcılık Kursu Başlıyor Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün hazırladığı Arıcılığa Hazırlık ve Arı Bakımı modüler programlarına göre düzenlenen arıcılık eğitimleri ilimizde düzenlenmeye devam ediyor. Açılacak ilk Arıcılık Kursumuz Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı..

Ağrı’da Arıcılık Kursu Başlıyor
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Ağrı’da Arıcılık Kursu Başlıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün hazırladığı Arıcılığa Hazırlık ve Arı Bakımı modüler programlarına göre düzenlenen arıcılık eğitimleri ilimizde düzenlenmeye devam ediyor.

Açılacak ilk Arıcılık Kursumuz Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğümüz tarafından 02 Mart-12 Mart 2020 tarihleri arasında İl Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda 19 kişinin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Kurs için 6 kişilik kontenjan kalmış olup 28.02.2020 Cuma günü kayıt işlemleri yapılacaktır. Kurs 9 gün sürecek olup kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak toplam 72 saat eğitim verilecektir.

Verilecek eğitimde, Arıcılık Malzemeleri ve Bal Arısı Irkları, Koloni Bireyleri ve Düzeni, Mevsimsel Bakım ve Kışlatma, Bal Üretimi, Diğer Arı Ürünlerinin Üretimi, Ana Arı Yetiştiriciliği, Ballı Bitkiler ve Gezginci Arıcılık ve Arı Sağlığı konuları anlatılacaktır.

Bir sonraki Arıcılık Kursu İŞKUR işbirliği ile Haziran ayında planlanmakta olup katılmak isteyenler Diploma ve Kimlik Fotokopilerini Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğümüze getirmeleri gerekmektedir.

Gerçekleşecek olan Arıcılık kursları sonunda düzenlenecek olan sınavda başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı sertifika verilecektir.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın