Ağrı Umut Kervanı 2019 Yılı Faaliyet Raporunu Açıkladı

Ağrı Umut Kervanı 2019 Yılı Faaliyet Raporunu Açıkladı Ağrı Umut Kervanı 2019 yılı içerisinde yapılan faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı. Ağrı Umut Kervanı Yardım Komisyonu Başkanı Mehmet Dağhan bin 345 aileye 2019 yılında 125 bin 350 TL değerinde yardım gerçekleştirdiklerini söyledi. Ağrı Umut Kervanı olarak kısa bir tanıtım filmi hazırladıklarını, hazırladıkları bu filim ile de..

Ağrı Umut Kervanı 2019 Yılı Faaliyet Raporunu Açıkladı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Ağrı Umut Kervanı 2019 Yılı Faaliyet Raporunu Açıkladı

Ağrı Umut Kervanı 2019 yılı içerisinde yapılan faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı.

Ağrı Umut Kervanı Yardım Komisyonu Başkanı Mehmet Dağhan bin 345 aileye 2019 yılında 125 bin 350 TL değerinde yardım gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ağrı Umut Kervanı olarak kısa bir tanıtım filmi hazırladıklarını, hazırladıkları bu filim ile de halka, yapmış oldukları faaliyetleri kısaca anlatmayı amaç edindiklerini belirtti.

Faaliyetlerinin 2020 yılında hız kesmeden devam edeceğini kaydeden Mehmet Dağhan, ekseriyet olarak ailelerin ihtiyaç duydukları ne varsa karşılamaya çalıştıklarını belirtti.

“Ağrı Umut Kervanı olarak 2019 yılı içerisinde birçok yetim ihtiyaç sahibi aileye ulaştık.”
diyen Dağhan, “Bunların ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında belli çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar kapsamında bin 345 aileye ayni ve nakdi yardımda bulunduk. Bu ailelerden 600’üne kolisi 100 TL değerinde olmak üzere gıda yardımı ulaştırdık. 200 aileye her paketi 2 kilo olmak üzere beyaz et ve 400 ailemize her paketi 2 kilo olmak üzere kırmızı et dağıtımını gerçekleştirdik. 70 ailemize 14 bin TL nakdi yardım, 70 ailemizin çocuklarına giysi yardımı ve talepte bulunan 3 ailemize ise her aileye 500 kilo kömür, 250 kilo odun olmak üzere kışlık yakacak yardımında bulunduk. Ayrıca kömür sobası olmayan bu ailelerimize soba yardımını da gerçekleştirdik. Bu yardımlarımız 2020 yılı içerisinde de hız kesmeden devam edecek.” dedi.

“Kendimizi ihtiyaç ailelerin yerine koyalım”
Hayırseverlerin empati yapması gerektiğinin altını çizen Mehmet Dağhan, “2020 yılı içerisinde daha fazla aileye ulaşıp, yetim mağdurların ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız. Bu minvalde hayırsever Ağrılı halkımızdan da beklentimiz vardır, bizi yalnız bırakmasınlar. Herkes ayda bir defa kendini ihtiyaç sahibi ailelerin yerine koyarsa ne dediğimiz daha net anlaşılacaktır. Çocuklarına istediği yiyeceği ve giysiyi alamayan ailelerin yerlerine kendilerini koyarak empati yapsınlar.” ifadelerini kullandı.

“Biz aldığımız emaneti eksiksiz bir şekilde sahiplerine ulaştırıyoruz”
Son olarak hayırseverlere seslenen Dağhan, “Biz ailelere yardım ulaştırırken, tespit komisyonumuzun önceden gidip ziyaret ettiği, yapmış olduğu bazı çalışmalardan sonra yardıma ihtiyacı olan ailelere gidiyoruz.

Hayırseverlerde gönül rahatlığı ile bu insanlara yardımlarını ulaştırabilirler. Hatta bizimle birlikte yardım dağıtımlarımıza iştirak edip ailelerin durumlarını müşahede edebilirler.

Bu konuda hayırseverlerimizin içleri rahat olsun, biz aldığımız emaneti eksiksiz bir şekilde sahiplerine ulaştırıyoruz.” şeklinde konuştu.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın