Ağrı AFAD Sel Felaketinin Etkili Olduğu Köyde Çadır Kurdu

Ağrı AFAD Sel Felaketinin Etkili Olduğu Köyde Çadır Kurdu Ağrı’da üç gün boyunca aralıksız yağan sağanak yağışın ardından meydana gelen sel felaketinden etkilenen köy ve bölgelerde İl Özel İdaresi, Devlet Su İşleri ve AFAD ekipleri çalışma başlattı. İl Özel İdaresi ve Devlet su İşlerine bağlı ekipler iş mkinaları ile selde zarar gören bölgelerde çalışma yaparken,..

Ağrı AFAD Sel Felaketinin Etkili Olduğu Köyde Çadır Kurdu
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Ağrı AFAD Sel Felaketinin Etkili Olduğu Köyde Çadır Kurdu

Ağrı’da üç gün boyunca aralıksız yağan sağanak yağışın ardından meydana gelen sel felaketinden etkilenen köy ve bölgelerde İl Özel İdaresi, Devlet Su İşleri ve AFAD ekipleri çalışma başlattı.

İl Özel İdaresi ve Devlet su İşlerine bağlı ekipler iş mkinaları ile selde zarar gören bölgelerde çalışma yaparken, AFAD ekipleri ise merkeze Bağlı Kavak köyünde sel felaketinde evleri yıkılan vatandaşlar için çadır kurup gıda ve malzemesi dağıttı.

Kavak Köyünde üç gün önce yaşanan sel felaketinde evi ağır hasar alan ve AFAD’ın kurduğu çadırlara ailesi ile birlikte yerleşen Fettah Döger yaptığı açıklamada: ” Üç gün önce köyümüzde sel felaketi yaşandı. Evlerimiz yıkıldı. Sağolsunlar AFAD ekipleri gelip bize yardım ettiler. Bu günde bize çadır kurdular. Bize erzak ve diğer yardımlarda bulundular. Allah razı olsun onlardan. Muhtarımızda çalışıyor. Selde 4 evimiz hasar gördü. Büyük bir felaket yaşadık. Hasarımız büyük. Selde AFAD ekipleri köye geldi. Hasar tespiti yaptılar. Sağolsun devletimiz bize sahip çıktı.” dedi.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın