81 İlde Hafta Sonu Dışarıya Çıkma Yasağı Geldi

81 İlde Hafta Sonu Dışarıya Çıkma Yasağı Geldi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan LGS ve YKS talimatı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca LGS ve YKS sınavlarının yapılacağı tarihlerde kısıtlı sokağa çıkma yasağı uygulanacağını Twitter hesabından duyuırdu. Koca yaptığı açıklamada ; ”LGS ve YKS günlerinde sağlanması gereken şartlar konusunda Bilim Kurulumuz tavsiye kararı aldı. Sınava gidiş ve dönüş..

81 İlde Hafta Sonu Dışarıya Çıkma Yasağı Geldi
Yazar : Tarih : Yorum Yap

81 İlde Hafta Sonu Dışarıya Çıkma Yasağı Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan LGS ve YKS talimatı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca LGS ve YKS sınavlarının yapılacağı tarihlerde kısıtlı sokağa çıkma yasağı uygulanacağını Twitter hesabından duyuırdu. Koca yaptığı açıklamada ; ”LGS ve YKS günlerinde sağlanması gereken şartlar konusunda Bilim Kurulumuz tavsiye kararı aldı.

Sınava gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk olmaması, günün gençlere ayrılması için Cumhurbaşkanımız sınırlı bir sokağa çıkma yasağı yönünde talimat verdiler” dedi.

Sokağa çıkma yasağı LGS sınavının yapılacağı 20 Haziran Cumartesi ve 27/28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS sınavları süresince uygulanacağı açıklandı.
Yasağın kapsamı ve saatleri de şu şekilde belirlendi;

20 Haziran Cumartesi 09:00-15:00
27 Haziran Cumartesi 09.30-15.00
28 Haziran Pazar 09.30-18.30

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın