AVM Yöneticileriyle DİTAP Toplantısı Yapıldı

AVM Yöneticileriyle DİTAP Toplantısı Yapıldı Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından İl merkezinde bulunan AVM Yöneticileriyle Dijital Tarım Pazarı Toplantısı Yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı gıdada üretimden tüketime tüm zinciri dijital ortama taşıyacak Dijital Tarım Pazarı’nı (DİTAP) devreye soktu. Atılan bu adım DİTAP (Dijital Tarım Pazarı) ile tarım sektörümüzün geleceği ve çağa uyumluluğu adına..

AVM Yöneticileriyle DİTAP Toplantısı Yapıldı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

AVM Yöneticileriyle DİTAP Toplantısı Yapıldı

Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından İl merkezinde bulunan AVM Yöneticileriyle Dijital Tarım Pazarı Toplantısı Yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı gıdada üretimden tüketime tüm zinciri dijital ortama taşıyacak Dijital Tarım Pazarı’nı (DİTAP) devreye soktu.

Atılan bu adım DİTAP (Dijital Tarım Pazarı) ile tarım sektörümüzün geleceği ve çağa uyumluluğu adına çok önemlidir. Bakanlığımızın yaptığı çalışma ile tarımsal arz ve talebin dijital pazaryeri yaklaşımı ve sözleşmeli tarım uygulaması ile buluşmasını sağlayacak olan DİTAP, üreticinin daha fazla gelir elde etmesini, tarım endüstrisinin istediği nitelikte tarımsal ürün bulmasını ve tüketicinin de tarımsal ürünlere daha ucuza ulaşmasını sağlayacaktır.

Yaşadığımız Corona süreci gıda arz güvenliğinin önemini bir kez daha göstermiş, tarımın önemi daha iyi anlaşılmıştır.

Tarlada bahçede ürünün olması elbette önemli, ancak bu ürünleri ihtiyaç duyulan iş gücü ile hasat etme, işleme, depolama ve pazara erişimini sağlayacak şekilde etkin bir lojistik planlama daha da önem arz etmektedir.

İşte bu ve bunun gibi birçok alanda DİTAP Tarım sektörünün kaynak ve ürünlere hızlı, güvenli bir şekilde bunun yanında da adil fiyat etiketleri ile ulaşmasını temin edecektir.

Bu kapsamda İlimiz Market ve AVM sahipleriyle bir araya gelen Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Engin; ‘‘Marketlerin bu süreçte önemli bir yeri olduğu, bölgenin hem organik hem de kaliteli ürünleri DİTAP ile gerek ilimiz bazında gerekse ülke genelinde satışa sunulabileceğini, böylece hem üreticimiz hem de Ağrı’da üretilen ürünlerin tüketiciye gönül rahatlığıyla ulaştırılacağını” söyledi.

Engin sözlerine son vermeden önce DİTAP ile alakalı olarak toplantıların düzenli olarak devam edeceğini belirtti.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın