Ağrı Şeker Fabrikasına Personel Alınacak

Ağrı Şeker Fabrikasına Personel Alınacak Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden personel alımı gerçekleştirecek. Meslek lisesi mezunları arasından alımı yapılacak olan 277 personel, Ağrı, Ankara, Burdur, Elazığ, Van, Konya, Eskişehir, Kars, Kastamonu, Malatya, Balıkesir, Uşak ve Yozgat illerinde görevlendirilecek. Fabrika tarafından verilen ilanda alımlarda uygulanacak usul ve esaslar şöyle belirtildi: 1-..

Ağrı Şeker Fabrikasına Personel Alınacak
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Ağrı Şeker Fabrikasına Personel Alınacak

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden personel alımı gerçekleştirecek.

Meslek lisesi mezunları arasından alımı yapılacak olan 277 personel, Ağrı, Ankara, Burdur, Elazığ, Van, Konya, Eskişehir, Kars, Kastamonu, Malatya, Balıkesir, Uşak ve Yozgat illerinde görevlendirilecek.

Fabrika tarafından verilen ilanda alımlarda uygulanacak usul ve esaslar şöyle belirtildi:

1- Alınacak işçiler için, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüklerinden talepte bulunulmak suretiyle 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlem yapılacaktır.

2- Başvurular Türkiye İş Kurumunun İl/Şube Müdürlüklerine ve Türkiye İş Kurumu web sitesi üzerinden yapılabilecektir. Başvuru ile ilgili daha detaylı bilgi İŞKUR’un web sitesinden 02.07.2020 tarihinden itibaren öğrenilebilir.

3- Yeni istihdam edilecek personelin 4046 sayılı Kanunun 22. maddesi kapsamında diğer kamu kurumlarına nakil hakları bulunmadığından 2014/7140 sayılı kararname eki esaslarına göre 657 sayılı Kanunun 4/b maddesi kapsamında sözleşmeli personel olarak diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamayacaklardır.

4- Fabrikalarımıza alınacak personelin niteliklerini ve sayılarını gösteren tablo aşağıdadır.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın