ÜNİAK Başkanı Kampüse Hoşgeldin Projesini Anlattı

ÜNİAK Başkanı Kampüse Hoşgeldin Projesini Anlattı Üniak Başkanı Muhammet Taşdan, Hakimiyet Gazetesine Kampüse Hoşgeldin Projesini Anlattı Ağrı’ya Üniversite Öğrenimine gelen her öğrenci muhakkak Kampüse Hoşgeldin’ i duyar. Kısaca ‘’Kampüse Hoş geldin’’ şehrimize gelen her öğrencinin başvurduğu bir kılavuzdur. Merhaba, sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba, Ben Muhammed TAŞTAN. Ağrı doğumluyum. İbrahim Çeçen Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi mezunuyum…

ÜNİAK Başkanı Kampüse Hoşgeldin Projesini Anlattı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

ÜNİAK Başkanı Kampüse Hoşgeldin Projesini Anlattı

Üniak Başkanı Muhammet Taşdan, Hakimiyet Gazetesine Kampüse Hoşgeldin Projesini Anlattı

Ağrı’ya Üniversite Öğrenimine gelen her öğrenci muhakkak Kampüse Hoşgeldin’ i duyar. Kısaca ‘’Kampüse Hoş geldin’’ şehrimize gelen her öğrencinin başvurduğu bir kılavuzdur.

Merhaba, sizi tanıyabilir miyiz?
Merhaba, Ben Muhammed TAŞTAN. Ağrı doğumluyum. İbrahim Çeçen Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi mezunuyum. Daha önceden farklı sivil toplum kuruluşlarında gönüllü çalıştım yaklaşık 3 yıldır Ak Parti Ağrı İl Gençlik Kolları Başkan yardımcısı ve Ünivesiteler (ÜNİAK) başkanlığı görevini icra ediyorum.

Üniversiteli Ak Gençlik veya ÜniAk nedir?
Üniversiteli Ak Gençlik Ak Parti Gençlik Kollarına bağlı Üniversite teşkilatı olup Kısa adı ÜniAk’tır. 81 ilde teşkilatlanmış kocaman bir ailedir. Bizlerde Ağrı’da bu aileyi temsil etmenin gurur ve mutluluğu içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Üniak Ağrı olarak üniversitemizde 8 kulüp ve yaklaşık 700 (yediyüz) öğrenciyle faliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Üniversitemizin kuruluşundan bu yana en büyük öğrenci yapılanması olmanın gururunu taşıyoruz. Çalışmalarımız Eğitim ve Kültür zemininde sosyal çalışmalardır. En önemli çalışmamız ise her eğitim-öğretim başlangıcında startını verdiğimiz ‘’kampüse hoş geldin’’kampanyasıdır.

‘’Kampüse hoşgeldin’’ kampanyasının içeriği nedir?
Üniversitemizi kazanan, şehrimize gelen öğrencilere yardımcı olabilmek, rehberlik edebilmek adına yapılan bir kampanyadır. Şehre gelen her öğrenci öncelikli olarak şehri tanımak ve adapte olmak ihtiyacı hisseder bizlerde bu kampanya ile şehrimizi tanıtan videolar, broşürler, kitapçık dağıtımı, Doğubayazıt ve şehir gezisi ile yardımcı olmaya çalışıyoruz. Özellikle hazırladığımız ‘’SENİN YERİN ÜNİAK’’ Rehber kitapçığı yurtlar ve cafe’ler başta olmak üzere bir öğrencinin şehrimiz ile ilgili bilmesi gereken her şeyi istifadesine sunuyoruz. İlk defa üniversitemize gelen her öğrenciye adına özel gönderdiğimiz kampüse hoş geldin mektubu ile bizimle iletişime geçip problemlerini daha aktif bir şekilde çözmesini sağlıyoruz. Ağrı’ya Üniversite Öğrenimine gelen her öğrenci muhakkak Kampüse Hoşgeldin’ i duyar. Kısaca ‘’Kampüse Hoş geldin’’ şehrimize gelen her öğrencinin başvurduğu bir kılavuzdur.

Bir Üniversite öğrencisi neden ÜniAK’lı olmalı?
Evet bu soruyu en çok biz kendimize sorduk ve çalışmalarımızı da buna göre şekillendirdik. Öz olarak şunu söyleyebilirim; kocaman bir aileye sahip olmak isteyen,bir okuma halkası olsun isteyen, diplomasına ek olarak birçok sertifika ve katılım belgesini de almak isteyen fikirleri olan ve bu fikirleri pratiğe dökmek isteyen her öğrenci ÜniAk’lı olmalıdır. Sloganımız bu zaten ‘’SENİN YERİN ÜNİAK’’…

Son olarak İbrahim Çeçen üniversitesi öğrencilerine ne söylemek istersiniz?
Toplumun istifade ettiği bir birey olsunlar. Sosyal alanda var olsunlar ve kişisel gelişimlerine yatırım yapsınlar. Üniversite hayatlarını fakülte ve yurt arasına sıkıştırmasınlar. Dışarıda çok zengin bir Sosyal hayat var ve burada olmak da üniversite eğitimi kadar gereklidir diye düşünüyorum.

Peki teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.
Bana buradan üniversitelilere seslenme imkanı verdiğiniz için ben teşekkür ediyorum. Size ve ekibinize kolaylıklar diliyorum

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın