TÜGVA 40 Hadis Çizim Yarışması Sonuçlandı

TÜGVA 40 Hadis Çizim Yarışması Sonuçlandı Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ağrı İl temsilciliği tarafından Çizimlerle 40 Hadis Yarışmasının İl Dereceleri açıklandı. Türkiye Gençlik Vakfı Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından organize edilen Çizimlerle 40 Hadis Yarışmasının İl Dereceleri açıklandı. Son başvuru tarihi 30 Kasım olan yarışmanın Online başvurularını tamamlayan yarışmacılar, 40 Hadis içerisinden seçtiği herhangi bir hadisi tasavvur..

TÜGVA 40 Hadis Çizim Yarışması Sonuçlandı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

TÜGVA 40 Hadis Çizim Yarışması Sonuçlandı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ağrı İl temsilciliği tarafından Çizimlerle 40 Hadis Yarışmasının İl Dereceleri açıklandı.

Türkiye Gençlik Vakfı Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından organize edilen Çizimlerle 40 Hadis Yarışmasının İl Dereceleri açıklandı. Son başvuru tarihi 30 Kasım olan yarışmanın Online başvurularını tamamlayan yarışmacılar, 40 Hadis içerisinden seçtiği herhangi bir hadisi tasavvur ederek resimlerini elden veya kargo yoluyla İl Temsilciliğine gönderdi.

Yaklaşık 350 resimle katılımın olduğu yarışma hakkında konuşma yapan TÜGVA İl temsilcisi Abdulkadir Toğrul ;” Ortaokul öğrencilerimize yönelik her yıl düzenlemiş olduğumuz Çizimlerle 40 Hadis Yarışmamız bu sene de yoğun bir ilgiyle takip edildi. Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Müftülüğümüz bünyesinde bulunan jüri heyeti ile ciddi hassasiyet göstererek değerlendirdiğimiz eserlerin sonuçlarını açıkladık.

Bizleri mutlu eden şey gençlerin bu hem becerilerini hem de Hadis bilgisini tasavvur ederek birbirinden değerli resimler ortaya çıkarmalarıydı. En kısa sürede özel bir program tertipleyerek gençlerimizle bir araya gelecek, kendilerine hediyelerini takdim edeceğiz ” dedi.

Yarışmada ;
Ertuğrul Gazi Ortaokulu öğrencisi Nurmeka Bulut 1.,
Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi Hatice Yıldırım 2.,
Cemil Meriç Ortaokulu öğrencisi
Kitan Merve Deniz ise 3. oldu.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın