Hamur’da ilköğretim Haftası Kutlandı

Hamur’da ilköğretim Haftası Kutlandı İlköğretim Haftası dolayısıyla Hamur’da çeşitli kutlamalar yapıldı. Sabah 9.30’da Kutlamalar, Kaymakamlık bahçesindeki Atatürk büstü önüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç tarafından çelenk konmasıyla başladı. Osmangazi Ortaokulu bahçesinde kutlama etkinlikleri yapıldı. Tören öğrenci ve öğretmenlerin günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile başladı. 4 sınıfların 1. sınıflara çiçek takdimi, halk oyunları..

Hamur’da ilköğretim Haftası Kutlandı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Hamur’da ilköğretim Haftası Kutlandı

İlköğretim Haftası dolayısıyla Hamur’da çeşitli kutlamalar yapıldı.

Sabah 9.30’da Kutlamalar, Kaymakamlık bahçesindeki Atatürk büstü önüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç tarafından çelenk konmasıyla başladı.

Osmangazi Ortaokulu bahçesinde kutlama etkinlikleri yapıldı.

Tören öğrenci ve öğretmenlerin günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile başladı.

4 sınıfların 1. sınıflara çiçek takdimi, halk oyunları gösterisi, öğrencilerin günün anısına beyaz ve kırmızı balonlar uçurtmaları ve resim sergisi ile program sona erdi.

Programda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, en büyük sorunların başında cehalet ve fakirliğin geldiğini, cehaleti yenmek için çok okumak gerektiğini ve fakirliğin üstesinden gelmenin yolunun çalışmaktan geçtiğini ifade ederken, zor şartlarda çalışan öğretmenlere de çok işler düştüğünü, ama onların her zorluğun üstesinden geleceğine inandığını belirtti.

Karakoç şöyle devam etti. “Ancak öğretmenlerin bu bölgede daha uzun süre kalmaları için cazip imkanların sunulması, pozitif ayrımcılık yapılması, ekonomik anlamda rahatlatılmalı. Bu sene sevindirici bir olayın olduğunu vurguladı. Her seneden daha az ücretli öğretmen çalıştırıldığını, kadrolu ve sözleşmeli öğretmen sayısının çok arttığını belirtti.

Karakoç konuşmasında “bu yıl 5 bin öğrenciye 400’ün üzerinde öğretmenle hizmet edeceklerini, 14 ortaokul 3 lise toplamda 68 okulda eğitim verildiğini söyledi.

Törene Hamur Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, Belediye Başkanı Cezmi Ergül, ilçe Emniyet Amiri Atilla Karatürk, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yücel Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, kurum amirleri öğretmen ve veliler katıldı.

Törenden sonra 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu öğrencileri Kaymakam Ömer Faruk Tuncer’i makamında ziyaret ederek eğitime katkılarından dolayı şükran duygularının nişanesi olarak çiçek takdim ettiler.

Kaymakam, öğrencilere günün anısına çeşitli hediyeler verdi.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın