Hamur’da “Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Eğitimi Semineri” Başladı

Hamur’da “Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Eğitimi Semineri” Başladı Serhat Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen bu seminerde Ağrı’nın Hamur ilçesinde görev yapan okulöncesi, sınıf, Türkçe ve edebiyat öğretmenlerinden oluşan 20 kişilik ekibe uzman Nil Doğan tarafından eğitim verileceği belirtildi. Eğitimin birinci günü Hamur Yatılı Bölge Ortaokulunda başladı. İlk gün açılışa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya..

Hamur’da  “Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Eğitimi Semineri” Başladı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Hamur’da “Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Eğitimi Semineri” Başladı

Serhat Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen bu seminerde Ağrı’nın Hamur ilçesinde görev yapan okulöncesi, sınıf, Türkçe ve edebiyat öğretmenlerinden oluşan 20 kişilik ekibe uzman Nil Doğan tarafından eğitim verileceği belirtildi.

Eğitimin birinci günü Hamur Yatılı Bölge Ortaokulunda başladı.

İlk gün açılışa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, bu projeyi hazırlayan Aysun Taşdemir’e ve Ankara’dan gelen eğitimci uzman Nil Doğan’a teşekkür ederken katılımcı öğretmenlerin bu seminerden sonra mesleklerinde daha verimli olacaklarını düşündüğünü, alacakları sinerjiyle öğrencilere daha fazla katkı sağlayacaklarını umduğunu belirtti.

Bu tür etkinliklerle öğretmenlerimizin monotonluktan kurtulduğunu, kendilerini yenilediğini ve öğrencilere daha verimli olduğunu vurguladı.

Kültürümüzün yeni nesillere en güzel şekilde aktarılmasında hikaye ve masalların çok önemli bir yerinin olduğunu belirten Karakoç, güzel masal ve hikaye anlatıcılığının da kültürümüzde bu nedenle çok önemli bir yer tuttuğunun altını çizdi.

Eğlendirici şekilde devam eden seminerin 3 gün süreceğini belirten Kaya Karakoç bu tür çalışmaların ilçede devam edeceğini belirterek öğretmenlere başarılar diledi.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın