Canlar Okuyor Fidanlar Hayat Buluyor

Canlar Okuyor Fidanlar Hayat Buluyor “Canlar Okuyor Fidanlar Hayat Buluyor” projesi kapsamında Hamur’da ilk fidanlar toprakla buluştu. Ağrı il genelinde başlatılan “Canlar okuyor Fidanlar Hayat Buluyor” projesi kapsamında herbir öğrencinin okuduğu her beş kitaba karşılık her öğrenci adına birer fidan ekilerek hem öğrencilerin okuma hevesleri artırılıyor hem de ağaç sevgisini arttırma ve çevreye duyarlılıkları çoğaltma..

Canlar Okuyor Fidanlar Hayat Buluyor
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Canlar Okuyor Fidanlar Hayat Buluyor

“Canlar Okuyor Fidanlar Hayat Buluyor” projesi kapsamında Hamur’da ilk fidanlar toprakla buluştu.

Ağrı il genelinde başlatılan “Canlar okuyor Fidanlar Hayat Buluyor” projesi kapsamında herbir öğrencinin okuduğu her beş kitaba karşılık her öğrenci adına birer fidan ekilerek hem öğrencilerin okuma hevesleri artırılıyor hem de ağaç sevgisini arttırma ve çevreye duyarlılıkları çoğaltma çalışmaları yapılıyor. Bu kapsamda Hamur Aşağı Karabal Halis Özdemir İlk ve Ortaokulu öğrencileri de okudukları kitaplara karşılık okul bahçesine ilçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç ve okul müdürü Erkan Akagündüz katılımıyla ağaç dikildi.

Bir hayırseverin gönderdiği bu ağaç fidanları öğrencilerle birlikte toprakla buluşturuldu.

Öğrenciler kitap, bayrak ve ağaç sevgilerini ayyıldız figürü oluşturup kitap okuyarak ayrıca vurguladılar.

Okulun bahçesinde, ağaçların dibinde, banklarda, duvar dibinde kısacası her buldukları ortamda kitap okuyarak kitabın önemini ortaya koydular.

Ağaç dikme programında kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç “Canlar Okuyor Fidanlar Hayat Buluyor” projesi öğrencilerimizde hem kitap sevgisini arttırıyor, kitap okuma becerilerini geliştiriyor hem de yeşile olan duyarlılıkları, çevre bilincini arttırarak ağaç dikme zevkini tattırıyor.

Bu nedenle bu projenin başlangıçtan itibaren hayata geçirilmesini sağlayan başta sayın valimiz Süleyman Elban ve il milli eğitim müdürümüz sayın Mehmet Faruk Tekin olmak üzere bütün emeği geçenlere teşekkürü borç biliyorum.

Bu sayede öğrencilerimiz kitap okuyarak zihnen aydınlandıkları gibi dikilen fidanlarla da daha temiz bir havaya kavuşacsklardır.” dedi.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın