AİÇÜ Rektörü KARABULUT’dan YKS’na Girecek Adaylara Başarı Dileği ve Uyarılar

AİÇÜ Rektörü KARABULUT’dan YKS’na Girecek Adaylara Başarı Dileği ve Uyarılar İlimizde yaklaşık 11 bin adayın katılımı ile 44 sınav binasında 700 salonda 2000 görevli ile 27/28 Haziran tarihlerinde yapılacak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) için yapılan hazırlıkları yakından takip eden Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT YKS’na girecek tüm Ağrılı gençlerimize..

AİÇÜ Rektörü KARABULUT’dan YKS’na Girecek Adaylara Başarı Dileği ve Uyarılar
Yazar : Tarih : Yorum Yap

AİÇÜ Rektörü KARABULUT’dan YKS’na Girecek Adaylara Başarı Dileği ve Uyarılar

İlimizde yaklaşık 11 bin adayın katılımı ile 44 sınav binasında 700 salonda 2000 görevli ile 27/28 Haziran tarihlerinde yapılacak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) için yapılan hazırlıkları yakından takip eden Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT YKS’na girecek tüm Ağrılı gençlerimize başarı dileğinde bulundu.

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. KARABULUT başkanlığında 4 Haziran 2020 tarihinde ilgili Kurum temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen ÖSYM İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında YKS’nda özellikle Pandemi Sürecine ilişkin alınması gereken tedbirler ve yapılması gereken düzenlemelerin detaylı olarak değerlendirildiğini ve COVID-19 pandemisinin yayılımının önlenmesine yönelik tedbirler dikkate alınarak 24 Haziran 2020 tarihinde gün boyu farklı saatlerde çeşitli unvanlardaki Sınav Görevlilerine ÖSYM İl Sınav Koordinatörlüğünce yapılan bilgilendirme toplantıları ile hazırlıkların tamamlanma aşamasına geldiğini belirtti.

Prof. Dr. KARABULUT geleceğimizin teminatı gençlerin sağlıklı ve rahat bir ortamda YKS’na girebilmeleri için alınan tedbirlere ilişkin olarak özellikle aşağıda sıralanan hususlara adaylar ve velilerin dikkatini çekti.

✓ Tüm adaylara ve görevlilere ÖSYM tarafından maske ve eldiven dağıtılacaktır.

✓ İsteyen kendi maskesini de getirebilecektir.

✓ Sınav binaları sınavlardan önce dezenfekte edilecektir.

✓ Sınav Salonları sürekli havalandırılacaktır.

✓ Sınav Salonlarındaki oturma düzeni sosyal
mesafe mümkün olduğu kadar korunacak şekilde yapılmıştır.

✓ Sosyal mesafeyi korumak için okul bahçelerine adaylar ve görevliler hariç kimse alınmayacaktır.

✓ Toplu taşıma araçları daha sık çalışacaktır.
YKS öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasına uyulmasının önem arz ettiğini belirten Rektör Prof. Dr. KARABULUT, bina önlerinde yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için sınava adaylar ile birlikte en fazla bir yakınlarının gelmesi çağrısında bulundu.

Pandemi döneminde YKS’nın nasıl yapılacağı ile ilgili https://www.youtube.com/watch?v=wEnApf95aDI adresine bakabilirsiniz.

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın