Ağrı Gençlik Merkezinden Teknoloji Seferberliği

Ağrı Gençlik Merkezinden Teknoloji Seferberliği Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ( TÜBİTAK ) ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının ortak çalışması sonucu başlatılan, ve Teknoloji alanında ülkemizin Dünyada söz sahibi bir noktaya gelmesini sağlayacak “DENEYAP” projesi kapsamında “Deneyap Teknoloji Atölyeleri” kurulması planlanmıştı. Bu kapsamda ilk etapta 12..

Ağrı Gençlik Merkezinden Teknoloji Seferberliği
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Ağrı Gençlik Merkezinden Teknoloji Seferberliği

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ( TÜBİTAK ) ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının ortak çalışması sonucu başlatılan, ve Teknoloji alanında ülkemizin Dünyada söz sahibi bir noktaya gelmesini sağlayacak “DENEYAP” projesi kapsamında “Deneyap Teknoloji Atölyeleri” kurulması planlanmıştı.

Bu kapsamda ilk etapta 12 ilde başlatılan projeye 2020 yılı ile birlikte 18 il daha ekleniyor. Bu pilot illerden birisi de Ağrı olmuştur.

Deneyap Teknoloji Atölyelerinin Ağrı’da aktif duruma gelmesi ilimiz eğitim seviyesinin de yukarılara çıkabilmesinin büyük bir adımı olarak görülüyor. Konuyla ilgili bilgiler aktaran Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Cihan DEMİR şunları söyledi: Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile diğer bakanlık ve vakıflar tarafından ortaklaşa başlatılan bu büyük projenin ilimizde aktif hale gelmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Özelde ilimize, genelde ülkemize Eğitim ve Teknoloji alanlarında büyük katkılar sunacak bu büyük proje için tüm Gençlik Merkezi çalışan ve gönüllüleri ile bir tanıtım ve katılım arttırma seferberliği başlattık.

Başvuruları başlayan ve sınav ile öğrenci kabul edilecek olan büyük bir DENEYAP ATÖLYESİ kurulumu için çalışmalar başlatılmış olup, önümüzdeki Mart ayından itibaren Gençlik Merkezimizde eğitimler başlayacaktır. 6 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek olan sınav başvuruları süreci 9 Şubat 2020 tarihinde yapılacak olan sınav ile son bulacaktır.

Bizler de ilimizdeki tüm İlkokul 4. Ortaokul 5. ve 8. Lise Hazırlık ve 9. Sınıf öğrencilerinin sınava başvuru yapıp hem kendileri hem illeri hem de ülkeleri adına geleceğin Türkiyesi için bir adım atmalarını istiyoruz.

Bu kapsamda okul okul ziyaretlerimiz devam edecektir.

Konu hakkında bilgi almak isteyen öğrenci velilerini ve öğrencilerimizi Ağrı Gençlik Merkezimize bekliyoruz.

Başvuru ve diğer bilgiler için bağlantı linki:
http://deneyapturkiye.ataaof.edu.tr/

Haberci 04 (haberci_ocz04@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın